Izvēlies metāla ārdurvis ar drošām slēdzenēm, lai tās pasargātu mājokli

Pasargā mājokli, izvēlies metāla durvis ar drošu slēdzeni

Valsts policijas dati liecina, ka ik gadu Latvijā tiek reģistrēti vairāk nekā 3000 mājokļu apzagšanas gadījumi, turklāt tendence nav iepriecinoša – pēdējos gados reģistrēto zādzību skaits ir pat palielinājies. Visbiežāk zādzības tiek veiktas dzīvokļos, taču garnadži nesmādē arī privātmājas. Lai arī cilvēki lielākoties ir informēti par pieaugošo noziedzības līmeni, rūpes par sava mājokļa drošību bieži vien tiek atstātas novārtā. Joprojām daļā sabiedrības valda uzskats, ka zagļi savas darbības īsteno pilsētu nomaļajās daļās, kur ir mazāk redzīgu acu un kontroles. Šāds pieņēmums gan izplēn brīdī, kad mājokļa saimnieks konstatē zādzību savā privātmājā vai dzīvoklī. Metāla durvis ar drošu slēdzeni ir efektīvs veids, kā novērst vai krietni apgrūtināt garnadžu iekļūšanu mājoklī.

Zagļi rūpīgi ievāc informāciju, pirms veic zādzību

Analizējot tiesas materiālus un notiesājošos spriedumus, noskaidrots, ka garnadži pirms mājokļa apzagšanas rūpīgi ievāc un analizē informāciju – tiek izpētīta gan mājokļa saimnieku un kaimiņu dienas kārtība un uzvedība, gan logu un durvju konstrukciju uzbūve un esošās drošības sistēmas. Nereti mājokļa aplaupīšanas plānošana var aizņem vairākas nedēļas vai pat mēnešus. Ja garnadži konstatē, ka mājoklis aprīkots ar aizsardzības sistēmām un tam uzstādītas metāla durvis ar drošām slēdzenēm, ļaundari savus nodomus var mainīt un doties meklēt kādu mazāk aizsargātu īpašumu. Kvalitatīvas metāla durvis ar paaugstinātas drošības slēdzenēm sniegs maksimālu aizsardzību pret ielaušanos, tomēr arī pašiem mājokļa iemītniekiem jābūt piesardzīgiem, ar savu uzvedību neprovocējot uz nozieguma veikšanu. Nereti cilvēki sociālajos tīklos mēdz neapdomīgi dalīties ar dažādām savas privātās dzīves detaļām, piemēram, dārgu iedzīvi, mājokļa plānojumu un drošības ierīcēm. Tas viss var zagļiem palīdzēt veikt nozieguma plānošanu un pēcāk arī zādzību īstenot. 

https://m-lux.lv/metala-durvis-privatmajam/

Dzīvokļus apzog trīs reizes biežāk nekā privātmājas

No visiem mājokļu zādzību gadījumiem aptuveni 78% tiek veikti dzīvokļos. Tas nozīmē, ka zagļus neietekmē liels iedzīvotāju blīvums un rosība. Gluži pretēji, bieži vien tas pat ir ieguvums, jo garnadži zina, ka biezi apdzīvotos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju mikrorajonos mājokļu īpašnieki mēdz būt neuzmanīgāki un paviršāki attiecībā pret sava dzīvokļa drošību – logi tiek atstāti pusvirus, bet durvis lāgā neaizslēgtas. Ir pat bijuši gadījumi, kad garnadži apzog dzīvokli, kamēr saimnieki blakus istabā atpūšas vai guļ. Tāpat pierādīts, ka zagļi nešķiro dzīvokļa atrašanās vietu un ēkas stāvu skaitu. To apstiprina arī apdrošināšanas kompāniju dati par garnadžu iekļūšanu dzīvoklī – 45% gadījumu tiek uzlauztas durvis, 36% gadījumu garnadži izmanto logus, savukārt 11% gadījumu ielaušanās tiek veikta, izmantojot balkonu vai terasi. Ja situācijas, kad ļaundari iekļūst caur pusatvērtu vai vēdināšanas režīmā atstātu logu, bieži vien var novērst bez papildus ieguldījumiem, vienkārši izmainot cilvēku ieradumus un domāšanu, tad uzlauztu durvju gadījumā ar ieradumu maiņu būs par maz. Lai izslēgtu vai krietni samazinātu dzīvokļa ārdurvju uzlaušanas iespējamību, drošības eksperti rekomendē dzīvokļiem uzstādīt metāla durvis ar drošām slēdzenēm. Tirgū tiek piedāvātas metāla durvis ar dažāda tipa slēdzenēm – gan elektroniskām, gan mehāniskām, ar dažādiem drošības līmeņiem  un uzbūvi. 

Kādu slēdzeņu tipu izvēlēties? 

Nav iespējams viennozīmīgi apgalvot, ka labākas ir mehāniskās vai elektroniskās slēdzenes. Katram no slēdzeņu veidiem ir savas priekšrocības. Piemēram, elektroniskā slēdzene aprīkota ar programmatūru, kas pieļauj iespēju ievadīt lietotāju sarakstu un saglabāt informāciju par visām darbībām, kas veiktas ar slēdzeni un durvīm, tajā skaitā fiksēt nesankcionētus atvēršanas mēģinājumus. Šādas slēdzenes parasti darbojas ar litija bateriju palīdzību, taču bateriju kalpošanas termiņš nav bezgalīgs. Tas nozīmē, ka lietotājs pēkšņi var saskarties ar situāciju, kad metāla durvis ar elektronisko slēdzeni ar čipa vai magnētiskās kartes palīdzību neatveras. Šādos gadījumos gan vairums ražotāju ir padomājuši par alternatīvu, paredzot, ka atsevišķās situācijas elektroniskās slēdzenes var atvērt arī ar atslēgām. Mehāniskās slēdzenes šādā ziņā ir uzticamākas, jo nav atkarīgas no barošanas bloka darbības. Drošas metāla durvis nereti ir aprīkotas ar vairāku tipu mehāniskajām slēdzenēm, no kurām viena var būt cilindra tipa slēdzene, bet otra tā saucamā zirnekļa tipa slēdzene. 

Metāla durvis ar cilindra slēdzenēm

Lai mājoklis būtu maksimāli aizsargāts pret kramplaužu darbībām, ieteicams metāla durvis aprīkot ar drošām un pārbaudītām slēdzenēm. Dzīvokļu ārdurvis ieteicams izvēlēties tādas, kurām būtu vairāku veidu slēdzenes. Var iegādāties drošas metāla durvis jau ar iebūvētām slēdzenēm, tāpat iespējams izgatavot durvis uz pasūtījuma, aprīkojot tās ar slēdzenēm pēc klienta vēlmēm. Svarīgi gan atcerēties, ka metāla durvis ar drošām slēdzenēm, kas pasūtītas pēc individuālas specifikācijas, vienmēr būs dārgākas par veikalos un salonos uz vietas nopērkamām. Iegādājoties metāla durvis mājoklim, ieteicams pievērst uzmanību slēdzeņu tipam, drošības pakāpei un ražotājam. Cilindra slēdzenes pamatā ir cilindrisks mehānisms, kur cilindra elementi izvietoti noteiktā secībā. Šos elementus reizēm dēvē arī par tapām. Jo vairāk tapu ir slēdzenē, jo grūtāk slēdzeni ir atmūķēt. Lai iegūtu metāla durvis ar augstāku drošības pakāpi, nevajadzētu iegādāties cilindra slēdzeni, kurai ir mazāk par piecām tapām. Vadošie uzņēmumi ražo slēdzenes, kurām ir divu, trīs un pat četru rindu cilindri. Vienlaikus gan jāņem vērā, ka cilindra slēdzenes pašas par sevi ir samērā viegli uzlaužamas, tāpēc ražotāji mēdz cilindrus aprīkot ar papildus aizsardzību, piemēram, īpaši cieta sakausējuma lodītēm un stieņiem. Ekskluzīvāko modeļu slēdzeņu komplektācija papildināta ar bruņu plāksnēm, kas aizsargā slēdzeni no izurbšanas un uzlaušanas, šādi iegūstot drošas metāla durvis. Ja cilindra slēdzene tiek bojāta, nav nepieciešams mainīt visu slēdzeni. Atliek nomainīt tikai bojāto cilindru.

Metāla durvis ar zirnekļa tipa slēdzenēm

Ir arī tādas slēdzenes, kas sastāv ne tikai no vienas, bet vairākām mēlītēm jeb rīģeļiem, kas slēdzot izbīdās dažādos virzienos. Šādas slēdzenes tautā dēvē par zirnekļa tipa slēdzenēm. Metāla durvis, kas aprīkotas ar vairāku rīģeļu slēdzenēm, ir praktiski neiespējami izgāzt vai izcelt no eņģēm. Tomēr arī zirnekļa tipa slēdzenes zagļiem nav šķērslis. Ja slēdzene nebūs aprīkota ar papildus aizsardzību, prasmīgākie garnadži visai veikli slēdzeni izurbs. Lai panāktu slēdzeņu augstāku drošību, ražotāji sākuši aprīkot slēdzenes ar pretizurbšanas plāksnēm, tādā veidā krietni apgrūtinot ielaušanos mājoklī. Bieži vien zagļiem ir ierobežots laiks, lai veiktu zādzību, tāpēc metāla durvis ar drošām slēdzenēm var izrādīties izšķirošs faktors ļaundaru nodomu maiņai. Lai iegūtu pilnībā aizsargātas metāla durvis, ieteicams tās aprīkot vienlaikus ar dažāda tipa slēdzenēm, no kurām apakšējā ir cilindra slēdzene, bet augšējā zirnekļa tipa slēdzene. Kvalitatīvas un drošas metāla durvis komplektācijā jau ar augstas aizsardzības slēdzenēm Latvijas tirgū piedāvā vairākas kompānijas. Viena no tādām ir SIA Eirodurvis, kas pārstāv Baltkrievijā lielāko metāla durvju ražotāju M-Lux. 

M-lux metāla durvis ar drošām slēdzenēm – augsta kvalitāte par pieņemamu cenu

Kopš M-Lux zīmola izveides un ražošanas uzsākšanas, konkrētā Baltkrievijas ražotāja metāla durvis iemantojušas strauju popularitāti jau 12 pasaules valstu tirgos, tostarp arī Latvijā. Patērētāji, galvenokārt, izvēlas M-Lux produkciju to kvalitātes, augstās izturības un arī pieejamās cenas dēļ. Visas metāla durvis aprīkotas ar pārbaudītām un uzticamām pasaulē atzītu ražotāju slēdzenēm. Budžeta un standarta klases durvis nopērkamas komplektācijā ar Krievijā ražotām zīmola Guardian vai Turcijā izgatavotām zīmola Kale slēdzenēm. Šīs sertificētās slēdzenes ir ar ilgu kalpošanas laiku un atbilst visiem starptautiskajiem kvalitātes standartiem. Savukārt izsmalcinātāku kolekciju, piemēram, Milano un Artwood metāla durvis aprīkotas ar paaugstinātas drošības zīmola Securemme slēdzenēm no Itālijas. Cilvēkiem, kuriem rūp sava mājokļa drošība, ieteicams izvēlēties divsistēmu Securemme slēdzenes, kas papildinātas ar papildus diviem deviatoriem. Metāla durvis ar šādām slēdzenēm būs īpaši izturīgas un sniegs maksimālu aizsardzību pret ielaušanos. 

Baltkrievijas ražotājs Latvijā pārstāvēts ar plašu noliktavu, kur uz vietas ikdienā pieejamas vairāk nekā 400 durvju vienības. Tas nozīmē, ka visi produkcijas modeļi, kas apskatāmi uzņēmuma mājaslapā, atrodami un aptaustāmi arī uz vietas noliktavas telpās. SIA Eirodurvis pieredzes bagātie speciālisti palīdzēs izvēlēties vispiemērotākās un klienta prasībām atbilstošākās M-Lux durvis. Vēl viens ne mazāk svarīgs ieguvums ir uzņēmuma klientu apkalpošanas un loģistikas politika – veicot pasūtījumu, izvēlētās metāla durvis klientam viņa norādītajā adresē tiek piegādātas tās pašas dienas laikā.

1 Comment
  • admin
    Posted at 03:01h, 26 September Reply

    Ja ir pazudušas atslēgas no mājas durvīm, Jums palīdzēs profesionāls sos serviss atvērt tās https://sosservice.lv

Post A Comment